صابر سلیمانی آتشنشان روشندل کوهمره ای

صابر سیلمانی
آتش نشان روشندل کوهمره ای

صابر سلیمانی آتشنشان روشندلی کوهمره ای که در خاموش کردن آتش سوزی های طبیعت کوهمره فعالیت دارد

صابر_سلیمانی واقعیات سر زمین مان را می بیند اما چشم مسئولین باز نمی شود *
رسانه های دولتی و مسئولین ذیربط تا کی در برابر جنگل های آتش به جان مان سکوت می کنند!!؟؟؟
⏺ #سالاراسفندیاری و همیارانش حداقل در دو سال گذشته بارها جانِ شریف شان را سپر آتش جاهلان نمودند تا جنگل نسوزد ، اما داستان روشن دل ساکن در روستای میگلی واقع در بخش کوهستانی #کهمرهسرخی استان فارس از نوع دیگری است .
در چهل و هشت ساعت گذشته که سالار اسفندیاری و بومیان جوامع محلی کهمره سرخی در برابر #آتشزدنمکرر_جنگل های انبوه مناطق و ارتفاعات صعب العبور دشت چوگان اقدام کردند ، اما شدت جریان باد موجب شد تا آتش به سرعت همه جا را به کام خویش بِکِشد ، اما باز هم مانع مشارکت صابر سلیمانی که از بدو تولدش نابینا َبود و به همراه خانواده اش برای خدمات رسانی به نیروهای اجرایی فعالیت می کردند ، نشد . صابر ساعت ها از ارتفاعات بالا رفت تا آب ، غذا ، سوخت دستگاه های دمنده و …. را به نیروها برساند ، اصرار نیروهای اجرایی نیز برای ممانعت از وی در شرایط سختی که آتش همه جا را فرا گرفته بود ، اثر نکرد.  صابر تصمیمش را گرفته بود و خانه و  تمامی دارایی اش که هفت ، هشت گاو است را رها کرد و با حضورش در مقابله با آتش ، به گام های نیروهای مردمی قدرت ، به قلب شان قوت و به اراده شان امیدواری بخشید .
وقتی سالار‌ از پایداری ، شعور و عشق صابر صحبت می کند کم می‌آورد و با اشک هایش جمله اش را کامل می کند.
⏺ سالار می گوید :ایشان که همراه من هست ( عکس دوم: سالار و صابر ) صد در صد نابیناست ، بزرگی خدا از صبح تا عصر کل آب و سوخت دستگاه دمنده را کول کرد و در کوهستان همراه من بود،،،و مرا شرمنده کرد و هر کاری کردم متقاعد نشد که پایین کوه بماند،،،درس بزرگی به من داد  این بزرگمرد????
⏺ در #سکوتخبریرسانه های دولتی از آتش زدن مکرر رویش گاه های بلوط زاگرس که یازده استان را در بر گرفته ، اما حضور و تلاش نیروهای داوطلب مردمی در مقابله با آتش  چون صابر( علی یار ) سلطانی که از نعمت بینایی برخوردار نیست ، نشانگر عدم داشتن چشم حقیقت بین بخش های متولی منابع کشور از اثرگذاری ارزش های بوم ناحیه های گوناگون به ویژه بلوط زارهای دیرینه زی در ایجاد توازن و تعادلات اکولوژیکی ، اجتماعی و اقتصادی کشور است

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی روی ستاره های زیر کلیک کنید
آواتار از  محسن جبارزاده
آرامشم حاصل تلاشم - انرژی مثبت دوستان و خانواده است هر جا قدمی بر میدارم تغییری مثبت را شروع میکنم . تا هستم مفید خواهم بود . روانشناسی را بهترین رشته دنیا میدونم
1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x