زندگینامه سردارشهید محمد غریبی

شهید محمد غریبی

سردارشهید محمد غریبی” سال ۱۳۴۴ در روستای جمالی منطقه ی کوهمره سرخی

 در خانواده ای نجیب و معتقد متولد شد.. و در پس از دوره ی دبستان جهت تحصیل راهنمایی در محله ی کشن شیراز ساکن گردید.. ، ایشان از پدر نسب از خاندان پارسای مُزیری جمالی و از مادر نسب از خاندان نجیب شمس الدینی از طایفه ی غیور بکک می برند.. .

به روایت نزدیکان ؛ از همان دوران کودکی آگاهی خدادای ، روحیه ی انقلابی و ظلم ستیزی و مردم دوستی در ایشان مشهود بوده..بعد از انقلاب و با شروع جنگ تحمیلی و باوجود استعداد بالای ذهنی و تحصیلی ؛ اما به جهت اگاهی و غیرتمندی درقبال دین و میهن ؛ درسن ۱۷ سالگی در سال ۱۳۶۱ بعنوان نیروی داوطلب به جبهه ی دفاع از اسلام و خاک وطن عازم شد..و با استمرار این روند بعدها مدتی به عنوان نیروی جهادگر در جهادسازندگی مناطق جنگی ، و عاقبت در ابتدای سال ۱۳۶۵ به عضویت رسمی سپاه پاسداران درآمد..و با روحیه اخلاص و شهامت و ازخودگذشتگی که داشت در عملیاتهای متعددی ازجمله رمضان، والفجر۸، کربلای ۴ و ۵ و ۸ حضور داشت..و در کربلای۴ و ۸ بعنوان نیروی خط شکن مجروح نیز شد.. .

درطول مدت کوتاه اما باکیفیت زندگی’ شخصیتی ممتاز بود و مورد علاقه و احترام دوست و دشمن بود.. و مورد اعتماد بزرگترها{مثلا مدتی بعنوان محافظ خانواده ی شهید آیت اله دستغیب گمارده شد}.. ، مومن و بااخلاص ، خوشرو و خوش خلُق و همواره آراسته و معطر بود.. ، و با همان بضاعت ناچیزِ خود دستگیر و یاور اطرافیان و محرومین بود..
سرانجام در اواخر دوران جنگ یعنی تیرماه ۱۳۶۷ که درسن ۲۳سالگی و داشتن همسر و ۲ فرزند خردسال’ فرماندهیِ گروهان آبی خاکی مستقر در جزیره ی مجنون{طلاییه} را بعهده داشت’ بر اثر حمله ی شیمیایی ناجوانمردانه ی ارتش درمانده ی بعثی’ در معرکه ی ازخودگذشتگی و ایثار ؛ غریبانه به درجه ی رفیع شهادت در راه حق رسید.. . ?
خداوند آن جوانمرد پاک ؛ “شهید محمد غریبی” را از دوستان خود قرارداد.. ان شااله در آخرت نیز در زمره ی مقربان حضرت حق شفاعت کننده ی ما گرفتاران دنیا باشند.. . ?
هزار آمین

نامه شهید محمد غریبی

به نقل از فرزند ایشون حمید غریبی :

در این نامه که دقیقا پیش از عملیاتهای مهمِ کربلای ۴ و ۵ مرحوم پدرم نوشته ؛ درمقام بیانِ توجیهِ نیامدنش به مرخصی ؛ به مادرم فرموده : { باوجود اینکه خطر کشته شدن وجود دارد ؛ اما } چون مساله ی اسلام واجب است ؛ من فعلا نه تسویه میکنم و نه به مرخصی می آیم.. ….

ارسال مطلب
محمد غریبی ۹۹/۷/۹

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی روی ستاره های زیر کلیک کنید
آواتار از  محسن جبارزاده
آرامشم حاصل تلاشم - انرژی مثبت دوستان و خانواده است هر جا قدمی بر میدارم تغییری مثبت را شروع میکنم . تا هستم مفید خواهم بود . روانشناسی را بهترین رشته دنیا میدونم
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x